slide1 slide3

TvojKouč.sk | školiace centrum©

Osobnostný, vzťahový a kariérny rozvoj

Hodnotenie používateľov: 5 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívne
 

 

Podstatou Koučingu je stretnutie na úrovni "človek - človek", atmosféra dôvery, odbornosť, motivácia a cielený rozhovor, ktorý inšpiruje a podnecuje vytvoriť si taký život, aký chceme. Cieľom je nájsť spôsob, ktorý naštartuje - prebudí naše vnútorné zdroje. Life koučing je o živote, o vašich snoch, túžbach, vzťahoch, komunikácii, záľubách, osobných cieľoch... o vašom raste v sebadôvere, sebapoznaní a stávaním sa viac tým, kým skutočne ste. Len človek, ktorý spoznal, prijal a ocenil sám seba, je schopný prinášať tieto hodnoty ostatným.

Keď si potrebujete zodpovedať otázky: Ako zlepšiť medziľudské vzťahy ? Ako sa postaviť ku výzve života? Kam v živote smerujem ? Aký mám potenciál ? Aké talenty ? Chcem zmeniť prácu, ale akú si nájsť ? Ako lepšie zvládať stres ? Ako si nastaviť time management ? Ako sa naučiť anglicky? Ako schudnúť ? Ako riešiť konflikty ? Ako zvýšiť spokojnosť v živote ? Čo očakávam od partnerského vzťahu ? Možno ste uviazli v slepej koľaji a neviete ako ďalej ? Možno ste stratili záujem o prácu, ktorú robíte a je pre vás ťažké motivovať sa, aby ste ráno vôbec vstali z postele ? Alebo máte problém, ktorý vás neustále máta vo vašej hlave, ale neviete sa mu postaviť čelom zo strachu, že budete musieť vykonať zmeny vo svojom živote ? Porpípade stojíte pre dilemou, že váš život nie je presýtený šťastím alebo ste dočasne uviazli... ? Všade tam je zváženie pomoci od kvalifikovaného life kouča je oprávnené.

Ako vám môže life koučing na Vašej osobnej ceste životom pomôcť ?

Life kouč vám môže pomôcť identifikovať problémy, ktoré vás držia späť a bránia vám žiť taký život, aký chcete. Môže to byť slabé presvedčenie, nízke sebavedomie, alebo čokoľvek, na čo pozeráte ako na obriu prekážku vo svojom konaní. Niekedy sa môže stať, že presne viete, čo chcete dosiahnuť vo svojom živote, ale jednoducho nemáte predstavu, ako na to.
Je úlohou life kouča povzbudiť, inšpirovať a motivovať vás do akcie. Koučing vám poskytne možnosť slobodne diskutovať o svojich záujmoch a problémoch. V priebehu procesu zistíte ako progresívne smerovať svoje kroky k dosiahnutiu cieľov, ktoré ste si nastavili sami.

Životný koučing: rozvíja, uľahčuje zmenu/prerod, je reaktívny a flexibilný - umožňuje osobný prerod na individuálnom základe, nie je kritický, nedrží sa noriem, nie je vzdelávací, ústredným kľúčom life koučingu je empatia, life koučing = osobný koučing.

Dôvody, kedy ľudia využívajú life koučing: pre pomoc a podporu v kariére, pre určenie smeru v kariére - predovšetkým pri zmenách v kariére, pri vzťahových problémoch (v práci, v rodine), pri rozhodovaní sa v rôznych životných situáciách, pre získanie reakcie a spätnej väzby na svoje myšlienky, idey, plány, pocity, atď. (Spätná väzba neprichádza od kouča, ale od samotného koučovaného, len v procese koučingu dokáže vidieť svoje myšlienky a plány aj z iného uhľa pohľadu.). Koučing umožňuje dostať to najlepšie z vás a umožniť vám rozhodnutia, ktoré zlepšia váš život.

Kouča si môžete najať aj ďalších dôvodov, napríklad: vypracovať sa na kariérnom rebríčku, čo najrýchlejšie, znova cítiť v práci svoje naplnenie, zlepšenie vzťahov s rodinou a partnermi, naučiť sa rodičovským zručnostiam, ktoré prospievajú dieťaťu i rodičom, získať duchovný zmysel života, alebo z dôvodu túžby si v sebe a živote „upratať“. Vďaka koučingu preskúmate vašu aktuálnu situáciu a možnosti, posilníte sebadôveru a naberiete odvahu prekročiť vlastné hranice. Kouč kladie otázky, ktoré Vám pomôžu stanoviť si ciele, teda to, čo chce zmeniť, čo získať.

Life koučing dáva šancu zariadiť si život podľa svojich predstáv. Úlohou kouča je sprevádzať, pozorne počúvať, klásť otázky a dodávať odvahu, kouč nedáva rady ani návody. Life koučing je veľmi obľúbený, pretože prebieha v priateľskej atmosfére a nenútene umožňuje pozrieť sa na veci z iného uhľa, čím sa otvárajú nové možnosti a zvýši sa motivácia podniknúť zmenu. Ak ste si prečítali už mnoho motivačných kníh a stále ste nenašli presne to, čo potrebujete - vnútornú spokojnosť a šťastie v živote, vyskúšajte Life koučing.

Prvé stretnutie s koučom  slúži na to, aby ste zistili, či Vám je kouč sympatický, či si budete rozumieť a dôverovať mu. Pri tomto stretnutí sa dohadujú podmienky, ako často sa budete stretávať, koľko času by ste s koučom asi potrebovali a cena za sedenie. Niekomu stačí jedno, či dve stretnutia, iný potrebuje viac stretnutí.

Najčastejšie témy riešené koučingom:  NESPOKOJNOSŤ "Som so sebou a svojim životom nespokojná/ý." DILEMA "Som na "križovatke" a neviem sa rozhodnúť!" ZODPOVEDNOSŤ "Netrúfam si na to... či ono." STRATA ZMYSLU "Trápia ma pocity nenaplnenosti..." STRÁDANIE "Niečo mi chýba v živote a neviem presne čo!" OPAKUJÚCE SA SITUÁCIE "Stále dokola riešim to isté." PERFEKCIONALIZMUS "Nie som dosť dobrý/á!" SEBAPODCEŇOVANIE "Nedarí sa mi tak, ako by som chcel/a!" STRACH "Nemám odvahu ísť si za svojim!" STRATA KONTAKTU SO SEBOU "Hľadám sa. "

Chcete sa dozvedieťv tejto oblasti viac ? Našli ste pri čítaní priestor a možnosti na ďalší rozvoj a rast ? Ak hľadáte odpovede na podobné otázky, resp. máte záujem investovať do ďalšieho rozvoja - sme tu pre Vás: TvojKouč.sk

Chcete rozvinúť svoje komunikačné, prezentačné, obchodné alebo manažérske zručnosti ?  Chcete byť vo svojej pracovnej oblasti a kariére ešte úspešnejší, efektívnejší či sebavedomejší ?  Chcete investovať viac do seba a svojho osobnostného alebo kariérneho rozvoja ?  Kontaktujte nás.

coaching for you bratislava

Trénujeme Vás na úspech. Rozviňte svoj potenciál. Investícia do seba samého je tou najlepšou investíciou. Individuálny prístup, skvelý servis, dlhoročná tradícia - skrátka výnimočný rozvojový program.  Naši lektori, tréneri a odborní koučovia sú tu plne pre Vás.  Info:  0905 485 153

Konzultacie

 

TvojKouč.sk | rozvojové centrum®
Ventúrska 13,  811 01 Bratislava
Info Linka: +421 905 485 153

Email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
Web:  www.TvojKouc.sk

Výnimočný servis a klientský prístup

Ak máte záujem o odborný kariérny rast či osobnostný rozvoj, ste na najlepšej adrese. Skúsený tím poradcov, lektorov a koučov je pripravený Vaše vedomosti a zručnosti  rozvinúť na maximum. Kurzy a školenia Vám ušijeme na mieru. Ak máte otázky, kontaktujte nás - sme tu denne pre Vás - od 08.00 h. do 20.00 hod. Radi Vám poradíme: 0905 485 153