slide1 slide3

TvojKouč.sk | školiace centrum©

Osobnostný, vzťahový a kariérny rozvoj

Hodnotenie používateľov: 5 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívne
 

 

Aj preto je koučovanie pokladané za jeden z najúčinnejších nástrojov a spôsobov zvyšovania výkonností manažérov, pracovných týmov, ale i jednotlivcov a rozvíjaní ich potenciálu. Proces koučovania je veľmi univerzálny. Pri koučingu sa aktívne pracuje s ľuďmi, čo je neraz úloha velmi ťažká a náročná.

Cielom koučingu je „pomáhať“ iným. Ide však o vzájomný, ľudský a často veľmi obohacujúci proces. Kouč tým, že aktívne s druhým človekom pracuje – snaží sa v ňom naštartovať proces pozitívnych zmien v živote. Dať mu impulz sebavedomia / takpovediac naštartovať ho v aktuálnej situácii do pozitívnejšej budúcnosti.

Koučovanie by som prirovnal k akejsi ceste, na ktorej ako koučovia dôverne poznávame druhých ľudí, ale aj samých seba. V koučovaní berieme klienta ako experta na jeho vlastný život“ – teda sa vzdávame tendencií akokoľvek mu v jeho napredovaní radiť, usmerňovať ho či veci za neho riešiť.

A o čom je samotné koučovanie ? Z môjho pohľadu ide o vstup do hlbín motivácii a hľadaní silných stránok klienta. Umením kouča je tieto jeho silné stránky takpovediac podchytiť a naštartovať. Koučovanie sa tak stáva partnerskou komunikáciou – otázok a hľadania odpovedí (na strane koučovaného), ktorého sprevádza odborník-kouč.

Predpokladom koučovania sú v celom procese nielen odborné vedomosti, ale aj osobnostné kritéria (pr. zrelosť kouča). Dôležitými prvkami v koučingu sú ďalej dôvera vo vzťahu, otvorená komunikácia, partnerský a nedirektívny prístup či akceptácia klienta pri jeho rozhodovaní sa a výbere riešení. Princípy koučovania sú okrem iného podrobne zachytené aj v tzv. etickom kódexe (ICF).

Pozitívny záver / ukončenie koučingu je znamením toho, že klient vďaka vzájomnému“partnerskému procesu“- už viac nepotrebuje službu kouča.

Chcete sa dozvedieťv tejto oblasti viac ? Našli ste pri čítaní priestor a možnosti na ďalší rozvoj a rast ? Ak hľadáte odpovede na podobné otázky, resp. máte záujem investovať do ďalšieho rozvoja - sme tu pre Vás: TvojKouč.sk

Chcete rozvinúť svoje komunikačné, prezentačné, obchodné alebo manažérske zručnosti ?  Chcete byť vo svojej pracovnej oblasti a kariére ešte úspešnejší, efektívnejší či sebavedomejší ?  Chcete investovať viac do seba a svojho osobnostného alebo kariérneho rozvoja ?  Kontaktujte nás.

coaching for you bratislava

Trénujeme Vás na úspech. Rozviňte svoj potenciál. Investícia do seba samého je tou najlepšou investíciou. Individuálny prístup, skvelý servis, dlhoročná tradícia - skrátka výnimočný rozvojový program.  Naši lektori, tréneri a odborní koučovia sú tu plne pre Vás.  Info:  0905 485 153

Konzultacie

 

TvojKouč.sk | rozvojové centrum®
Ventúrska 13,  811 01 Bratislava
Info Linka: +421 905 485 153

Email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
Web:  www.TvojKouc.sk

Výnimočný servis a klientský prístup

Ak máte záujem o odborný kariérny rast či osobnostný rozvoj, ste na najlepšej adrese. Skúsený tím poradcov, lektorov a koučov je pripravený Vaše vedomosti a zručnosti  rozvinúť na maximum. Kurzy a školenia Vám ušijeme na mieru. Ak máte otázky, kontaktujte nás - sme tu denne pre Vás - od 08.00 h. do 20.00 hod. Radi Vám poradíme: 0905 485 153